Instalacje pieców i kotłów gazowych Warszawa

Zapewnienie komfortu termicznego to podstawa, o jaką należy zadbać na etapie projektowania przestrzeni w domu jednorodzinnym czy mieszkaniu. Głównym źródłem ciepła w przypadku domów jest instalacja centralnego ogrzewania (CO), którą rozprowadza się po całym budynku. Na instalację CO składa się źródło ciepła – najczęściej piec albo kocioł gazowy, a także rury, pełniące rolę dystrybutora ciepła do odbiorników, jakimi są zazwyczaj różnego rodzaju grzejniki.


Piec gazowy to urządzenie zapewniające miejscowe ogrzewanie budynków. Podłączony piec gazowy będzie ogrzewał w dużym stopniu przede wszystkim pomieszczenie, w którym się znajduje. Ciepło uzyskiwane w procesie spalania jest magazynowane, a następnie stopniowo rozprowadzane po innych pokojach, co przyczynia się do łagodnego i przyjemnego efektu grzewczego. Z uwagi na gabaryty pieców gazowych CO, zaleca się ich montaż szczególnie w kamienicach.

Instalacja kotła gazowego

Kotły gazowe, w odróżnieniu od pieców CO, są odpowiedzialne za równomierne ogrzewanie wszystkich pomieszczeń w domu jednorodzinnym. Zamontowane w budynkach kotły gazowe nie magazynują ciepła, oddają je do otoczenia od razu po wytworzeniu. Dodatkowo urządzenie w postaci kotła gazowego pozwala użytkownikom regulować temperaturę w pomieszczeniach, najczęściej za pomocą zaworów termostatycznych. Wybór rodzaju źródła ciepła zależy jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji inwestorów.

Instalujemy kotły i piece gazowe na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości. Działamy kompleksowo, dlatego poza montażem pieca CO i kotła, opracowujemy również projekt instalacji oraz oferujemy profesjonalny serwis. Współpracę każdorazowo rozpoczynamy od dokładnych oględzin budynku, zanotowania panujących w nim warunków technicznych, a także przeprowadzenia rozmowy z inwestorami, aby poznać ich osobiste wytyczne. Zebrane informacje pozwalają nam dobrać zoptymalizowane rozwiązania, a także przygotować dokładny plan instalacji kotła lub pieca gazowego.

Podłączenie pieca gazowego i kotła

Montażem kotłów oraz pieców gazowych zajmuje się zespół doświadczonych, wykwalifikowanych profesjonalistów. Poza dokładnym i rzetelnym przygotowaniem merytorycznym naszych pracowników, możemy zagwarantować Państwu wykorzystywanie wysokiej jakości materiałów oraz narzędzi od renomowanych na rynku producentów. Dbałość o każdy etap instalacji kotłów oraz pieców gazowych sprawia, że nasze usługi są niezwykle dokładne i rzetelne. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty montażu kotła gazowego lub pieca, a także kontaktu. Służymy pomocą w przypadku pojawienia się pytań!

Skontaktuj się

Numer telefonu

+48 660 362 576

Lokalizacja

Raszyn k. Warszawy

Adres email

biuro@akakomfort.pl

Poproś o kontakt lub wycenę