Jaki kocioł gazowy do domu 100 m2?

Ogrzewanie domu 100m2
Jaki kocioł gazowy do domu 100 m2?
  • Aka Komfort
  • Styczeń, 12,

Ciepłe mieszkanie czy dom jednorodzinny to podstawa komfortowego funkcjonowania, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Z tego powodu inwestorzy będąc na etapie zlecania projektu budynków, muszą pochylić się nie tylko nad kwestiami wizualnymi wnętrz, ale także wszelkich instalacji – gazowej, wodno-kanalizacyjnej czy centralnego ogrzewania. Jednym z wariantów, które można wdrożyć w pomieszczeniach, aby zapewnić domownikom ciepło, jest kocioł gazowy.

Wyróżnia się kilka rodzajów kotłów gazowych – jednofunkcyjne, dwufunkcyjne, tradycyjne i kondensacyjne. Montaż pierwszego z nich zalecany jest w większych mieszkaniach, o dużej powierzchni całkowitej. Kotły grzewcze jednofunkcyjne zasilają jedynie instalację centralnego ogrzewania, z kolei kotły grzewcze dwufunkcyjne dodatkowo podgrzewają także ciepłą wodę używkową.Kocioł kondensacyjny od tradycyjnego rożni się tym, iż jest w stanie niemal w całości pobierać energię cieplną ze spalin.

Najlepsze kotły gazowe

Wybór odpowiedniego kotła gazowego to klucz do zadowalających efektów ogrzewania w domu. Będąc na etapie zakupu, ważne jest, aby pozyskać wybrany rodzaj i model kotła gazowego od sprawdzonego producenta, a także dobrać właściwą moc urządzenia do powierzchni domu jednorodzinnego. Zakłada się, iż 1 kW jest w stanie ogrzać powierzchnię około 10 m2, dlatego najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest wybranie kotła gazowego o mocy 10 kW w przypadku domu liczącego 100 m2 przestrzeni. Wszytko zależy jednak od stanu ocieplenia budynku. Aby mieć pewność zakupienia najlepszego kotła gazowego, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą wybrać przede wszystkim właściwą moc urządzenia, a także rodzaj kotła – jedno- lub dwufunkcyjnego.

Jaki jest koszt ogrzewania gazowego w domu?

Ta kwestia zależna jest oczywiście od zapotrzebowania oraz powierzchni całkowitej budynku. Szacuje się, że ogrzanie jednego metra kwadratowego generuje zapotrzebowanie na gaz od 100 do 150 kWh. Należność za 1 kWh wynosi 20 groszy, z czego wynika, iż ogrzanie kotłem gazowym domu o powierzchni 100 m2 wyniesie około 2500 złotych. Finalny koszt może się różnić, jeśli obliczenia będą dotyczyły starego budownictwa. Na rozpiętość cenową wpłynie także rodzaj kotła – kondensacyjny wygeneruje niższe koszty niż klasyczny kocioł gazowy.

Najmniej awaryjne kotły gazowe

Najlepsze kotły gazowe to takie, które zostały dobrane pod względem odpowiedniej mocy oraz jakościowych tworzyw, z jakich zostały wykonane. Nasza firma świadczy usługi projektowania instalacji grzewczych oraz montażu kotłów gazowych w domach, a także mniejszych i większych obiektach usługowych. Pracujemy na urządzeniach od renomowanych na rynku producentów, dzięki czemu kotły gazowe są najmniej awaryjne i nie wymagają zbyt częstego serwisowania. Zapraszamy do kontaktu, abyśmy mogli ustalić szczegóły współpracy i stworzyć kosztorys usługi montażu kotła gazowego dwu- lub jednofunkcyjnego.